Nejlepší z rybníka utíkají, tak co z něj zbude?

5. prosince 2013 v 16:25 | Michelle |  A co na to Michelle
Nemám ve zvyku vyjadřovat se k dění v ak, ač ho bedlivě sleduji od doby, co jsem byla přijata. Myslím si svoje, ale doposud jsem se nebrala jako dost výrazný člen na to, abych mohla rýpat nebo se snažit prosazovat svůj názor. Tentokrát ale nemůžu mlčet a moc bych si přála, aby něco řekli i ostatní, co s tím souhlasí. Možná to bude spřeházený článek bez ucelené myšlenky, jak mám ostatně ve zvyku, i když tohle téma si zaslouží víc, ale pokud se mi nepovede dát mu jednotnou myšlenku, omluvte mě prosím.

Když jsem začínala na blog.cz, něco jako autorský klub ještě neexistovalo snad ai v ničích myšlenkách. Když jsem zakládala tento blog, možná už se začalo něco rýsovat a vznik jsem tak nějak prospala díky mým postpubertálním obdobím. Každopádně jsem ráda sledovala blogy v ak a brala jsem je jako opravdovou elitu, někoho, koho bych si mohla brát za příklad. Nesledovala jsem všechny, ale své oblíbence jsem tam měla vždycky. Jenže je jich čím dál míň...

K aféře s Lotty jsem si myslela svoje, ale mlčela. Občas jsem se rozčílila při debatě s přáteli, z očí do očí, nad dobrým kafem v útulné kavárně. Na blog jsem to netahala, nevím, asi jsem neměla pocit, že bych byla v pozici nějak brojit, přece jen jsem byla v klubu nováček. Jako nováček si připadám pořád, co se ale poslední dobou děje mi nenechá volnou chvilku nad blogem, protože to je všude a a týká se to všech. A teď už nejde o samotný blog, jde o spravedlnost, jde o čest, svým způsobem o demokracii.

Pro mě byl ak ztělesněním něčeho jedinečného. Blogy o módě, kosmetice, takové ty růžové nicneříkající blogy s autorkami, jejichž vrcholn sloh se zasekl někde v osmé třídě základní školy jsou protěžované všude. Mají desítky, některé i stovky odebíratelů na bloglovinu a jednoduše tam módní blogy patří ke špičce. Málo který z nich ale zveřejňuje outfity, co byly v kurzu předminulou sezonu, nebo které letí v malých českých městech. Jsou to blogerky, které mají šmrnc, o módu se nejen zajímají, ale žíjí jí a umí nosit to, na co mají. V českých vodách aby takovou čert pohledal. Jasně, jsou takové. Ale ty už mají většinou vlastní doménu a nějaký ak jim nic neříká. V ak ale vždycky byli blogeři, kteří měli co říct, měli co ukázat. Byli tam inteligentní a talentovaní lidé, ve kterých se většinou tyhle dvě vlastnosti kombinovaly. Byli tam lidi s myšlenkou, lidi s osobností světu reálnému ukrytou. Lidi, kteří nepůsobili na první pohled jako hvězdy internetu, žádná můra Myslivcvá. Byla to skupina lidí, kteří si byli něčím podobní, přestože byli každý úplně jiný. Nezáleželo na tom, jak moc fotogeničtí jsou, nebo jak často nakupují. Záleželo na tom, co dokážou vytvořit.

Na jednu stranu mi to přpadá, že se Standa snaží zaplnit prázdné místo po Gabrielle, která s grácií zastávala post módní blogerky klubu. To by e ještě dalo pochopit. Pokud je ale tohle ten důvod, proč se po utišení v blogové sféře tahle slečna znovu nenápadně objevila na úvodní stránce v části vymezené pro ak, bez jediného slova, tak to Standa docela nevychytal. Buď by si měl poradit od někoho povolanějšího v tomto typu blogů, kdo za to opravdu stjí a zaslouží si místo v ak, nebo by takové lidi vůbec přijímat neměl. Teď to není mířeno proti Lotty, určitě je to milá holka a tak, ale buďme upřímní, místo v ak fakt není pro ni. Nezajímám se o tyhle blogy, protože mi nemají co dát, takže nevím, kdo by byl lepší adept na Gabriellino místo, věřím ale,že takové blogerky existují a že by se teda měly přihlásit, at tu nemáme takovou nouzi.

"Velcí" blogeři odcházejí. Vím, že nic netrvá věčně, jenže ti noví nestíhají dobíhat kvality těch profláklejších takovou rychlostí, jako hvězdy odcházejí. Začalo to Gabriellou, která sice nebyla v mém hledáčku, ale to, co psala, psala dobře a pak i fotky stály za povšimnutí. Po čase jsem se s jejím odchodem smířila, navíc, pokud si pamatuju dobře, na jejím odchodu nemělo hlavní podíl nefér jednání v ak.

Jenže... dneska jsem se dozvěděla, že mé dva největší vzory autorské bažiny odcházejí. Metteorwa, na jejíž práci se obdivně chodím dívat, i m., ta, jejíž dlouhé články jsou jediné články tohoto rozsahu, které mě dokážou bavit od začátku až do konce tak, že na konci nemám co dodat.

Tak se ptám. Co z klubu bude, když ony odešly? Stando, vážně, stálo ti protlačení Lotty za takovou ztrátu? Věřím tomu, že nové blogeři jsou fajn, bohužel nemám dost času na čtení ani svých oblíbenců, ne tak zjišťování, kdo mi za čtení stojí a kdo ne. Ale můžou být dobří jak chtějí, přece jen bude nějakou dobu trvat, než se vyšplhají tak vysoko, jako jsou ti, co odcházejí.

Sama nemám odvahu odejít, navíc si nepřipadám jako dost velká ryba na to, aby to někoho zajímalo, ale to, co se teď děje mi jedno není a byla bych opravdu ráda, kdyby se k tomu někdo povolaný vyjádřil, vysvětlil, co je to za error a zkusil to nějak napravit.

Tak... šťastné a veselé, klube.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Robin Robin | E-mail | 6. prosince 2013 v 12:14 | Reagovat

To máš tak, lidí dnes dávají přednost kvantitě před kvalitou - jedno v jaké oblasti. V krámech, ve škole, v práci .. prostě všude. Samosebou se tenhle trend později nějak blbě projeví. V tomto případě se to asi projevilo odchodem TOP autorek... Je sice pravda, že vše nové nemusí být špatné, ale málokteré nové se dokáže rovnat starší kvalitě...
Krom toho, mám dojem, že celkově svět ztrácí vkus - ať je to móda, literatura, hudba, autorské psaní. Přijde mi jako by si lidi dávali čím dál menší práci s tím co dělají, jak to vypadá a jak to bude působit na okolí. A okolí? Okolí je zblbnuté komercí a vším co do nich tlačí média, tudíž je výsledek takový, že mu to vlastně ani nevadí.

2 Robin Robin | E-mail | 6. prosince 2013 v 12:16 | Reagovat

o máš tak, lidí dnes dávají přednost kvantitě před kvalitou - jedno v jaké oblasti. V krámech, ve škole, v práci .. prostě všude. Samosebou se tenhle trend později nějak blbě projeví. V tomto případě se to asi projevilo odchodem TOP autorek... Je sice pravda, že vše nové nemusí být špatné, ale málokteré nové se dokáže rovnat starší kvalitě...
Krom toho, mám dojem, že celkově svět ztrácí vkus - ať je to móda, literatura, hudba, autorské psaní. Přijde mi jako by si lidi dávali čím dál menší práci s tím co dělají, jak to vypadá a jak to bude působit na okolí. A okolí? Okolí je zblbnuté komercí a vším co do nich tlačí média, tudíž je výsledek takový, že mu to vlastně ani nevadí.

3 Sophii Sophii | Web | 6. prosince 2013 v 12:16 | Reagovat

co se zas v tom AK děje?

4 m. m. | E-mail | Web | 6. prosince 2013 v 12:35 | Reagovat

Dojatě zamačkávám slzu a třesu se jak ratlík z té chvály. Moc děkuju za ta milá slova i za tenhle článek :)

Určitě se nenech zmást pocitem, že když jsi nováček, nemáš slovo. Ty máš to největší slovo! Jsi právoplatný člen AK a máš naprosté právo kecat do toho, s kým se o něj budeš dělit a jak bude vypadat.

Doufám, že nespokojenost členů se bude nadále projevovat nejen články a odchody, ale hlavně vytrvalým nátlakem na Standu, aby klub pokud možno přenechal někomu schopnějšímu, kdo fakt chápe jeho původní smysl. A nesouhlasným hodnocením všech nově přijatých zcestných nesmyslů. Taky nemůže okamžitě smazat všechno, vždycky si to někdo stihne přečíst a časem ho to třeba i přestane bavit a vysere se na to.

Můžeme jenom bojovat a doufat, že to vzdá dřív, než bude pro Klub pozdě.

5 Creencia Creencia | Web | 7. prosince 2013 v 9:48 | Reagovat

Upřímně, AK moc nesleduju a nikdy ani tolik nesledovala.. Ale myslím, že do dění v AK jakožto člen, máš právo mluvit. Jen o tom piš, komentuj, ať se ví, co se děje a že se to rozumným a fér blogerům nelíbí...
A jak, píše Robin, dnešní svět je plný rychlokvaškami, komercí a kvalita jde jaksi stranou... je to smutné :(

6 Rea.A Rea.A | Web | 8. prosince 2013 v 19:15 | Reagovat

Standa je prostě Standa a k něčemu podobnému se schylovalo už v době, kdy z Novy (z Blogu)vyhodili Krutomluva, který působil jako poslední nárazníková zóna. Standa byl už tehdy bulvární typ (je mi jedno obsah nebo myšlenka, hlavně že se to prodá). A v žádném případě si nemysli, že jsi něco míň - to tě nesmí ani napadnout:-)

7 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 8. prosince 2013 v 21:35 | Reagovat

Keď si sa stala niečoho členkou, tak určite právo máš na akýkoľvek názor na to čo sa deje v klube. Niekedy si zo zvedavosti pozriem, kto je nováčikom klubu a prečo zrovna jeho si vybrali. Niekedy mi padne sánka úžasom a niekedy mi padne sánka sklamaním.
Úprimne, tiež som si dala žiadosť do klubu, ale radím sa medzi klasické "tuctovky" čo sa snažia pekne písať a príliš veľmi neplakať....
V každom prípade narazila som na také blogy, čo si právom zaslúžia uznanie nielen klubu a iných čitateľov, ale aj od ľudí zvonka... tak talentovaní ľudia sa tu nachádzajú a Michelle, teba radím medzi nich.

8 Houp Houp | Web | 11. prosince 2013 v 22:03 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Bůhví jestli to mělo nějaký záměr celé tohle představení, a jestli to vážně stálo za ty ztráty, ale všechno jednou končí. Někdy hold dřív, někdy později... Škoda.
Já sama se taky cítím jako stálý nováček v AK a rozhodně jako taková malá rybka, takže vím, že blog.cz je pro mě pohodlné místo, kde už mám něco jisté, ale začínat teď někde úplně nanovo by byla pro mě asi záhuba. :/
A já si myslím, že ty bys mohla být tou novou hvězdičkou, jsi skvělá fotografka a výborná blogerka, takže hlavu vzhůru a za názory se bát nemusíme. :)

9 Sentencia Sentencia | Web | 17. prosince 2013 v 9:20 | Reagovat

Bohužel je to přesně tak, jak píšeš. Dřív bylo AK něco... pak to nebylo nic, protože si začali všichni hrát na něco víc a právě z toho důvodu jsem z něj se svým prvním blogem vystoupila. Potom se všechno tak nějak urovnalo tím správným směrem a začal blbnout Standa. A blbne, ke smůle a vzteku všech normálních blogerů, dál. Nevím, co si myslí, že tímhle svým jednáním získá? Zatím jen rozčiluje a znechucuje kvalitní členy i další blogery, kteří vědí, o co jde. Přijetí Lotty, bezdůvodné vyhození LoveShy... a spoustu dalších kiksů, které nikde nikdy nezdůvodnil, neokomentoval, prostě je jen udělal a klube, smiř se, já jsem kápo. Věřím, že nadejde chvíle, kdy toho bude litovat. Ale to už bude asi pozdě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama