Děti revoluce, aneb opravdu je to s námi tak zlé?

16. března 2014 v 23:27 | Michelle |  A co na to Michelle
Víte, dřív jsem dění v blogové komunitě neřešila. Byly to věci, co šly mimo mě. Měla jsem tady svůj malý imaginární svět, přátele, se kterými jsem si vyměňovala zážitky, myšlenky a názory. Zbytek mi byl upřímně ukradený. Pak jsem se rozhodla víc se angažovat. Přihlásila jsem se do ak. Pamatuju si, kdy to tu vedl Krutomluv. Měla jsem ho ráda. Nebral si servítky a to mě bavilo. Aspoň každý věděl, na čem je. Byly to doby, kdy jsem si připadala přespříliš malá a nevýznamná na to, abych si dávala přihlášku do klubu.

Změna je ale život. Aniž bych to zaregistrovala, změnilo se vedení. A já se rozhodla, že už mých šest let na blogu je dost dlouhá doba k tomu, abych měla rozum a články na potřebné úrovni. A bingo. Od té doby se ale začala měnit spousta dalších věcí, které radši měly zůstat při starém.

Ze začátku jsem si připadala jako zelenáč, který do toho nemá co kecat.

Dnes už nejsem ani zelenáč, ani bez názoru. Salámista jo, to mi vydrželo, nebojte. Ale názor mám. Vždycky.

Ti, díky kterým jsem si připadala jako ucho, dítě, zelenáč a amatér jsou pryč. Snad ne nenávratně. Ti, co do klubu patří. Ne že bych chtěla tvrdit, že ti, co tam jsou, jsou tam neprávem. Na to nemám právo. Na co si své právo ale vydupu je to, že bych ráda řekla, že většina těch, co klub dělali klubem odešla. Radši. Nevím, jestli je mám obdivovat, že se vzdali svého teplého místa na výsluní, nebo jim mít za zlé, že opustili loď a nechali ji bez respektováníhodných hlav. Jsem rozpolcená. Cítím obojí.

V klubu se najdou ti, kteří jsou dobří. Taky ti, kteří mají potenciál, který stačí jen rozvíjet, tak jak tak si ale zaslouží tam být.

No a pak se zjeví doslova přírodní úkaz, který nejen že není schopný napsat souvislou rozvětvenou větu co by měla smysl, ale nemá ani pořádný styl, který by někdo, kdo se snaží s tím radit, rozhodně mít měl. A to se radši nebudu rozepisovat o okolnostech fungování této osoby v klubu. Srovnejte to třeba s Gabrielou. Jasně, jsou to vcelku povrchní články (oproti pisálkům, umělecky založeným lidem), ale je to holka, která ví co dělá a její příspěvky nejen že mají hlavu a patu, ale mají i úroveň a opravdu čtenáři dokážou s něčím pomoct. Což je jejich účel. Ale článek, co má za účel pomoct, ale je k ničemu, protože by on sám spíš potřeboval pomoct... com'on, vážně to má co dělat v AK?

Jestli bude tohle pokračovat, uškodí to těm dobrým, co v klubu zůstávají. Upřímně, ale když víte, co za ubohosti tady kolikrát můžete najít, kolik lidí bude pořád věřit a doufat, že tam najde i něco zajímavého?

Krásná je krásná. Tam tyhly kraviny patří. A taky si přiznejme, že články na krásné zrovna inteligencí neoplývají. Teda, ne všechny samozřejmě, ale většina. Když mají ty růžové krásnou, v ak by měli být ti, co mají na srdci i něco jiného. A potom ty, co jsou růžové a co jsou v ak by fakt měly stát za to, aby tam zůstávaly.

Obnovit kladivo? Krásná myšlenka. Problém je v tom, že se jen těžko bude hledat někdo, kdo si tuhle obrovskou zodpovědnost na sebe bude chtít vzít. Dokonce někde zaznělo, ze Standových slov, že by nebyl proti. Zaregistrovala jsem, že to blogeři řeší. A to je dobře. Pokud se najde pár lidí, co budou ochotní tohle dělat, jakože pokud jich bude víc jak jeden, s radostí pomůžu, mohlo by to znamenat krok dobrým směrem a časem by se třeba AK dal zase označit za klub sdružující lidi s myšlenkou, názorem, chytré a mající co světu říct. A třeba se zase začnou i víc kamarádit.

Členové, chápu, že už se vám nechce, že už to neřešíte a řešit nechcete, ale nevzdávejte to. Aspoň ne s těmi, co si pozornost (tu pozitivní) zaslouží. Pořád tady jsou, jen se o nich tolik nemluví.

Stando, udělej s tím něco včas, než všichni, jimiž se můžeš pochlubit, utečou. A nejen z klubu. Ale z blog.cz. Važ si jich a v klubu nedělej za jejich zády věci, kterými na sebe strhneš jenom další lavinu vzteku.

Ať žije pondělí.

Amen.


Korálky nestačí jen posbírat. Musíte je přivázat k sobě a starat se o ně. Jinak se zase rozkutálí.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Berenika Berenika | Web | 17. března 2014 v 0:17 | Reagovat

Jako knihovnice nejprve obdivuji adresu tvého blogu! :3

Ohledně kladiva věřím, že by se mohli blogeři střídat, ale ne úplně od základů, někdo se toho musí ujmout. A jelikož se mi povedlo rozpoutat revoluci, musím i vědět, na koho by bylo vhodné to hodit. Napadají mě administrátoři KS, kteří s tímhle mají zkušenosti. I v řadách ostatních bych uměla vybírat a i bych byla ochotná se toho ujmout sama, ale v delších intervalech, protože nemám aktuálně vlastní notebook. ^^

Pěkný článek, pěkně vyjádřené myšlenky.

2 mengano mengano | E-mail | Web | 17. března 2014 v 3:38 | Reagovat

Perfektně sepsáno.
Lotty je ostudou AK a výsměchem všem, kteří nebyli přijati a jsou mnohem lepší než ona Ale není to jen Lotty. Ta je jen nejhroznější případ:)

3 m. m. | E-mail | Web | 17. března 2014 v 10:21 | Reagovat

Ách, jak mě to hřeje na duši, že se takový věci dějou a takovýhle články píšou :) Tvl já se snad ještě do toho navezu zpátky a to Kladivo zase začnu dělat. Teda tu parodii na něj, nejsem si úplně jistá, jestli jsem při tom kdy mohla dosahovat kvalit Kittanyina originálu :)

4 Sentencia Sentencia | Web | 17. března 2014 v 13:29 | Reagovat

tohle je zkrátka pořád dokolečka jedno a to samé... AK byl super, pak se z něj stala "elita" snobů, co si myslela, že vládnout internetu a mají jediní pravdu... pak se z toho stala fraška, divadlo, následoval hanebný útlum, který i těm "elitářům" ukázal, že není všechna úvodní strana, co se třpytí. Poté byla jakáž takáž obnova a snaha o znovu získání bývalé slávy. A pak začal Standa dělat blbosti, díky kterým odešla buď dobrovolně nebo kvůli jeho popudům dobrá třetina výborných blogerů, kteří dělali jako jedna z mála AK opravdu dobré jméno. A teď je to tam, kde to je... Není to ani elita, ani fraška, ale všemu chybí nějaký řád a snaha. Většina blogerů tam zkrátka je, protože tam je. A to teď opomíjím to, jestli tam být opravdu mají, nebo si to nezaslouží. Jen málo blogerů se opravdu zajímá o tom, co se jinak kolem děje a většina si jich kope na svém vlastním písečku, spokojená, že se jednou za čas objeví na titulce... :( co k tomu dodat... chce to zkrátka nové vedení a lidi, co si vezmou na krk a starost nějakou obnovu a oživení. Jenže po tom všem, co se dělo, se ani moc nedivím, že se do toho nikdo nijak extra nehrne...

5 Teeda Teeda | Web | 17. března 2014 v 20:29 | Reagovat

[3]: Jsem pro. Běž do toho a rozjeď to.

Obecně vzato souhlasím, ale vždycky mě štve, jak všichni napíšou, že jsou tam všichni mimo, sem tam vyjímka, která není tak strašná...
Já si třeba myslím, že tam patřím. A neříkám to, abych honila ego nebo tak něco, ale nemám na svém blogu vůbec nic neautorského, ani texty ani fotky, ani kdoví jaké chyby, do dění ak se aktivně zapojuju, jednu rubriku tam dokonce tvořím a nevím, co bych víc měla dělat.
Jasně, souhlasím s tím, že je tu hodně věcí špatně, ale nemyslím, že je špatně všechno do puntíku. Sem tam se někdo snaží i přes ten všeobecnej odpor.

6 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 18. března 2014 v 18:11 | Reagovat

Fotka perliček se ti povedla.

V první řadě mi spousta článků o úkazu LB připadá už jako cyber šikana. Může lidem připadat nedostatečná pro Autorský klub, ale všeho se základní lidskou slušností.

Spíš mi vadí, co se z blog.cz stalo, když jej odkoupila Nova. Ale to už jsou holt peníze a obchod, zlaté Jyxo s.r.o. ...:-)

7 m. m. | E-mail | Web | 19. března 2014 v 17:16 | Reagovat

[5]: Takový kecy mě taky vytáčej, to je úplná kravina. Je tam dost lidí, co to flákaj a je tam určitě hrstka lidí, co tam jsou fakt naprostým omylem, ale většina lidí tam má úplně normálně co dělat a několik jich tam je opravdu dobrých bezproblémových blogerů. Někdo, kdo prohlásí, že v Klubu neni nikdo zajímavej nebo že tam všichni stojí za prd, je naprostej idiot a ignorant a vůbec si ten seznam neprojel. Co třeba Abyss? Lileas? Bels? Citová Prostitutka? Tlusťjoch? Wellbload, Dragell, Edith Holá nebo Temnářka, LoveShy nebo Vlaštovka? Těch příkladů je spousta a fakt jenom naprostej blb může prohlásit takovou koninu jako že tam nikdo za to nestojí.

8 Michelle Michelle | Web | 19. března 2014 v 17:31 | Reagovat

[5]:

[7]:
bože, kam se to zvrhlo? :D nejsou tam samé lamy, jsou tam zajímaví blogeři, dokonce jich je řekla bych i většina. problém je v tom, že víc jdou obvykle vidět ti, kteří (podle mě, ostatní to možná vidí jinak) nejsou zrovna dvakrát zajímaví.
ty cos vyjmenovala mám ráda, beru je za vzor a ač nepravidelně, tak se snažím je číst.
jaký názor na to mají ostatní, to jde většinou vcelku mimo mě a názor, že tam za to nikdo nestojí jsem ještě nezaregistrovala, takže ani při psaní článku nebrala v úvahu.

9 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 20. března 2014 v 21:53 | Reagovat

ako si si to tu krásne pomenila :). Je to pekné a páči sa mi to :).
Článok si napísala naozaj výborne. Sledujem kto v AK je a niekedy si pozriem aj koho pridali medzi nováčikov. Netajím, ja som si tam tiež dala prihlášku. Ale nejako to neriešim. Niekedy ma dotyčná osoba osloví a rada ďalej sledujem jej tvorbu, či písanie ako také... našla som si tu pár takých, čo sú naozaj skvelí blogeri a rada sa k nim vraciam, lebo sú to ľudia čo majú srdiečko na správnom mieste... ale našla som aj pár takých, kedy som si povedala, že a kvôli čomu má tu česť byť medzi tými naj? Hm... každý má na to iný názor a preto možno sú medzi vami v AK rôzne typy ľudí.... neovplyvníš to len tak, myslím si.

10 L. L. | Web | 12. dubna 2014 v 0:34 | Reagovat

Až se stydím za své články, i když do AK nepatřím. No, třeba se časem polepším, kdo ví...
Je fajn, že jsi to napsala :-)
Fotka je krásná!

11 Dominika Dominika | Web | 22. května 2014 v 9:20 | Reagovat

Absolútne uznávam tvoj názor. Autorský klub bol vždy ako niečo, kde sa človek mohol naozaj odprezentovať, ukázať všetky svoje kvality a články mali naozaj úroveň. Neviem, kedy nastal ten bod zlomu, no prišlo to a AK sa od základov zmenil. Nepáči sa mi, že tam prijímajú ľudí, ktorý si blog založia na začiatku roka, funguje tri mesiace, príjmu ho do AK, autor často používa neautorské veci a jednoducho nemá to až takú úroveň. Nehovorím, že sú tam iba ľudia, ktorí nevedia čo píšu. To nie. Je tam dosť ľudí, ktorých názory sú úžasné a celkovo ich tvorba. No je tu aj tá druhá strana mince...
Ja som nikdy nechcela patri do AK pokiaľ  nebudem písať fakt skvele a nevychytám všetky chybičky. Určite by som sa tam nehlásila teraz. Možno o rok, dva, možno o tri. Myslím, že každý správny bloger najprv musí ukázať svoje kvality a až potom sa môže pridať do nejakého klubu. Pevne verím, že AK sa vráti do starých kolají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama