Za závojem letmé krásy.

10. června 2014 v 16:25 | Michelle |  fototvorba Mischy
Akce vymyšlená inprovizovaně, domluvená rychle a zrealizovaná bezprostředně. Jak říká jeden pán, byla to taková ta "hurá akce". Jenže on je narozdíl ode mě nemá rád, nevěří jim. Moje hurá akce ale dopadají dobře. Když přijde inspirace, není radno čekat.

Já jsem spala sotva pár hodin, modelka projistotu nespala vůbec. Fotily jsme ráno. Fotit před západem sluníčka je pohoda, jenže pokud chcete stejně fajn světlo ráno (vlastně ještě mnohem krásnější), musíte si nařídit budík. A to na brzo.

Ale i přes nevyspání byla modelka milá, usměvavá, jako je ostatně vždycky, už od dob, co ji znám. A já jsem se snažila nešetřit nápady. Nakonec máme fajn fotky a jednu až dvě, které bych ráda využila do série, o které jsem tady už psala. No jo, ty tmavé rohy... :) Musím ale říct, že jessamine-rose ji v minulém článku (tu fotku se ztmavenými kraji) popsala naprosto perfektně a jak jsi popsala, že na tebe působí, je jakoby jsi mi četla myšlenky, protože přesně to byl záměr. A jsem neskutečně ráda, že se to povedlo. Podobně by měla působit celá série.

Teď trochu střípků ze života, nechce se mi jim věnovat celý článek (rozuměj, nechci prokrastinovat víc, než teď). Zkouškové je mor. Už aby to bylo pryč. A taky bych jakože byla ráda, kdybych ty zkoušky udělala, že. Nejvíc se paradoxně bojím praktické části.

Ty vedra mi lezou na mozek. A i mým vlasům. Vůbec se jim to nelíbí. Radši vůbec nelezu ven, protože vím, že jakmile vylezu, bude mi už celý den na umření. A to teď zrovna nepotřebuju. Když jste doma, není vám takové horko, i když vlastně horko je. Chce to bazén, nechápu, proč muselí zasét trávu až tak pozdě, teď totiž na ni nemůžeme šlapat a tak se nedá na té podizahrádce nic dělat. Whatever.

Zjišťuju, že celé focení je jako začarovaný kruh. Pokud chcete fotit něco, čím si vyděláte, potřebujete na to techniku, co nemáte (teda já ji neměla). Abyste si ji mohli pořídit, musíte fotit to, čím si vyděláte, abyste ji zaplatili. Tím si vlastně vůbec nevyděláte na to, na co jste si původně vydělat chtěli. Pche, už aby tohle období bylo za mnou, je to otrava.

No a tak teď tady máte fotky šípkové Růženky. Jak šípková Růženka spí máme taky, ale ještě jsem ji nedodělala, protože se snažím se učit. Takže prostě chybí. Budu ráda za postřehy, názory atd. Ta fotka s knížkou má víc verzí, tahle verze je webová, portfoliová je jiná a barevná a dala mi pekelně zabrat.

Každý pes jiná ves, což. A je ještě jedna úplně jiná na fb, pokud chcete, mrkněte tam, cpát ji sem mi přijde zbytečné.

Ta první by takový záchvěv, nebyla plánovaná ani aranžovaná ani nic takového a sama o sobě byla vlastně k ničemu. Tak jsem se pokusila dát ji nádech analogu. Jestli se to povedlo musíte říct vy, rozhodně ale postprocesem prokoukla.

Druhou mám ráda, ač se nesetkala s takovým ohlasem jako ta třetí. Je to fotka samotář, v sérii by neměla své místo a v původním plánu taky nebyla. Vznikla shodou náhod a myšlenek. Prostě... nečekaně.

Třetí jsem měla naplánovanou už od chvíle, kdy jsem se s N. na focení domluvila. Schovávaná barevná úprava ladí s knihou (Melvillova Bílá velryba, mimochodem) a prostě jsem se snažila dodat jí tu atmosféru, kterou chci mít v sérii. A vím, že o té sérii mluvím prostě pořád, ale budete mě za to muset omluvit. Nejspíš na ní budu pracovat celé léto a těžko mi to dá abych o ní nemluvila. Tak prosím o strpení a o pochopení. Teoreticky, kdyby se vám chtělo, tak byste tady pár fotek z ní našli a teoreticky byste si mohli spojit pár společných faktorů a myšlenek, pokud to ale chcete mít se vším všudy, počkejte na finále. :)

A tož tak. Pokud chcete, připište názory, pokud se vám nad tím nechce přemýšlet, napište mi aspoň, jak se vám vede. Těším se jako malé dítě až bude po zkouškovém a já zpětně projedu všechny články, které jsem u vás prošvihla. Už aby to bylo. Ale to poznáte :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | E-mail | Web | 11. června 2014 v 15:06 | Reagovat

Spontánní nápady jsou nejlepší. Jinak souhlasím s tím, že se ta první fotka povedla upravit. Nepoznala bych, že je z digitálu:-)

2 Creencia Creencia | Web | 13. června 2014 v 15:27 | Reagovat

Já mám ráda všechno naplánované, zorganizované a dohodnuté dopředu. Když to tak není, jsem strašně nervózní... ale jak tomu chce životní ironie- "hurá akce" jsou nakonec vždycky nejlepší a nejvydařenější! :)

Ta barevná fotka je úžasná!!!

3 Lukáš Lukáš | Web | 13. června 2014 v 16:53 | Reagovat

[2]: všechny jsou pěkné - je to šikovná práce, když někdo umí zacházet s foťákem :)

4 PaPája PaPája | E-mail | Web | 15. června 2014 v 13:18 | Reagovat

Mě se líbí přesně tak, jak jsou seřazené za sebou. Ta první má takový "retro" (nebo tedy analogový :D) efekt a to já ráda! Je fakt skvělá. :-)

P.S.: Ty vedra bych taky zakázala. V televizi to je samé "bude nádherně! těšte se!"... a já si jenom říkám, to víš že jo, bude pěkně hnusně. :D

5 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 16. června 2014 v 21:59 | Reagovat

jeeej, ďakujem za uznanie môjho skromného názoru :). Ani som netušila, že sa ti trafím do myšlienok, písala som len to, čo som cítila z tvojich foto. :) Ale tak, majú emóciu, majú vyjadrenie a je za tým kus práce. Nedá to okomentovať...
Tieto tvoje foto sú zaujímavé a každá je úplne odlišná a pritom zároveň rovnaká. Tá prvá pôsobí strašne starodávne. Ako keby som vytiahla album starých fotiek a zaspomínala si na obdobie mojich starých rodičov. Na druhej ma očarili kvietky. Ako keby vystúpili z tej foto a rozvoniavali ti to tu. A tá posledná, nebola si inšpirovaná bratmi Grimmovcami? :) Šípková Ruženka ako vystrihnutá z ich rozprávky. Moc podarené a vyčarila si mi ňou úsmev na tvári... si úžasná! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama