Já už fakt nechci.

3. června 2015 v 19:42 | Michelle |  moje vylívání srdíčka
Další srdceryvný náhled do mého života? Možná. Hlavně to neberte jako stěžování. Spíš to jen ze sebe potřebuju dostat a nechci zatěžovat lidi kolem. Tohle totiž můžou číst jen ti, které to zajímá, když to ale někomu budu povídat, ze slušnosti neuteče.

Předně, než se dostanu ke kolotoči ukončování milionu předmětů, bych ráda řekla, že se upřímně modlím, abych nebyla odsouzená k práci jako servírka. Myslím výhledově. Doufám, že se budu moct živit jinak. Protože to je hrozná práce. Jako jasně, brigáda, okej. Ale proč, sakra, proč? Ani jako brigáda to není v pohodě. Jsou mnohem lepší brigády, kolektivy, míň stresu, pohodovější šéfové. A rozhodně nebudu tvrdit, že jsem vyzkoušela smálo brigád a prací.

Víte, ta škola, co studuju je v pohodě. Fakt jo. Baví mě to, angličtina i hudebka, většina předmětů společného základu se dá nějak přežit. Letos ale průšvih přišel s termínem tahání osmičky na začátek zápočtového týdne. Tím pádem jsem prošvihla asi tisíc termínů a předtermínů a doháním to teď. Jenže oni to všichni brali jako náhradní a nahustili je fakt těsně po sobě. Nelíbí se mi to, ale není nic, co bych s tím mohla udělat. V předmětech, kde je nás málo, se to dá v pohodě domluvit, bývají dost ochotní, ale na ájině nebo v těch společných je prostě potřeba zatnout zuby a nespat víc, než je nezbytně nutné.

Jeden (ok, ten horší, protože jsem musela hodně často do práce) týden mám za sebou. A druhý vlastně skoro taky. Jakmile skončí tento týden, čeká mě jen přežít pondělí a úterý a je to. Ne, že by to bylo všechno hotovo, to ani zdaleka ne, ale ta nejhorší část jo. Pak už mám mezi zkouškama i sem tam den volna a především jich nemám několik v jeden den, jako třeba zítra tři, žejo.

Jsem unavená. Ani sluníčko nepomáhá. Přijde mi, že právě čím je tepleji, tím víc se mi chce spát a míň učit. Příští semestry musím podchytit mnohem líp. Neprošvihnout zápočťák. Prostě je toho nějak moc. Na druhou stranu, nemusím do práce a to je dobře. Aspoň mámrelativní klid na učení a pk bude snad i na odpočinek.

Taky jsem si teď navykla učit se v okně. Mám pod ním stůl, na okně deku (přece nebudu sedět na tvrdém, no ne?), hromadu učení, notebook když je potřeba a pak už jen nějakou vodu a jídlo, co se nerozpustí. Tohle je na vedru pozitivní. Nemám hlad. Snědla jsem ani ne celou broskev a jsem nacpaná. Víte, jak se takhle dá ušetřit? :D Dokud se neochladí.

Pro dnešek to bude muset stačit. Doufám, že po těch nejhorších chvílích budu trochu sdílnější. Zatím přiju hodně štěstí na zkoušky, přijímčky,testy a tak. A těm, co už mají hotovo, gratuluju ;)

tornqvistm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 May May | Web | 4. června 2015 v 6:25 | Reagovat

Hah. "So what do you do..? Oh yeah, I wait tables too."
Chm chm, ať už lidi popisujou vysokou jak chtěj, vždycky mi to zní příšerně.
Musim říct že jsem v šoku. Myslel jsem že blogy jako tenhle mají u každýho článku 50 komentářů už hodinu po zveřejnění..

2 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 4. června 2015 v 15:18 | Reagovat

To se ti vážně "hezky" naskládalo. Ono už tahání osmičky je "paráda" samo o sobě, a do toho ještě zkoušky. Drž se Míšo :-).

3 Creencia Creencia | Web | 4. června 2015 v 22:52 | Reagovat

Myslím na tebe a držím palce! Taky jsem z učení unavená, už po zápočťáku jse si připadala na konci sil jako na konci zkouškového. minulý týden jsem měla nejhorší záhul. Naštěstí tohle zkouškové se mi daří mnohem lépe než to minulé, psychicky to také zvládám líp.. už jen 2 a bude snad volno-  ačkoliv pracovní :)

4 Merethe Merethe | Web | 5. června 2015 v 18:48 | Reagovat

Upřímně řečeno: zatím jsem jen na gymplu, který není naštěstí zas tak náročný a brigádničím tak, že čistím auta Vax vysavačem.
A jak to bude na vysoké? Chtěla jsem být doktorka přírodních věd. A za tím jdu.
Proč tak tvrdohlavě? Než jsem se dostala na gymnázium, rodiče mi to vymlouvali: učivo je náročné, znám spoustu dětí, které to nezvládají, budeš se muset vzdát sportu atd...
Zatím, navzdory předsudkům studuji v kvartě, na učení si vymezuji času minimum, a taktéž mám i minimu  dvojek (mohla bych mít i "čisté konto", ale jsem příliš líná na to se vzdát své milované literatury a kreslení. Nechávám tedy věcem volný průběh).
Jsem zvědavá, jak svoje vyšší studentská období budu prožívat já. A tobě přeju, ať se hladina zase narovná :-)

5 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 5. června 2015 v 20:17 | Reagovat

nič sa neboj, všetko zlé, ťaživé, náročné je len na určitý čas a aj to pominie.. :) len naozaj treba byť trpezlivá (čo predpokladám, že si) a čoskoro dôjdeš do víťazného cieľa a oddýchneš si. Čo sa práce týka, nie je to med lízať vedieť si zarobiť na chleba. A už vôbec to nie je jednoduché, ak popri toho ešte aj študuješ. Práca je náročná, učenie tiež. Všetko vyžaduje tvoju pozornosť na 100% a chápem, že nie vždy sa to dá zvládať... len sa šetri, uč sa koľko vládzeš a uvidíš, všetko zvládneš. Ja ti držím palčeky, viem, že si šikovná a dáš to :)

6 Blanka Blanka | Web | 8. června 2015 v 9:50 | Reagovat

Nevím,který blb může říct,že je vejška nejlepší.Néééé,nechápu to,vzala mi tolik času,až se mi z toho chce brečet 😃

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama