Prázdniny a tak.

19. srpna 2015 v 23:57 | Michelle |  moje vylívání srdíčka
Zdravím vás, nejdražší! :)
Už týden jsem doma a píšu až dnes, bída, co? Nic nenaděláte. Ale ne že bych se flákala. Ok, možná trošku, ale řekněte, vám se v tom horku něco chtělo?

Jak si užíváte léto? Možná je to trochu ironická otázka, pokud u vás teď prší stejně jako za mým oknem, ironicky to ale nemyslím. Myslím celé prázdniny. Vůbec jsem vám toho vlastně moc neřekla o těch mých. První týden v červenci jsem se ještě učila na zkoušku. Musím říct, že dát nám termín na červenec byla trochu podpásovka. Co už, škola začíná o týden později než obvykle, tak se s tím smiřuju docela lehce. :)

Když začaly prázdniny, vrhla jsem se na plné obrátky do práce na zakázkách. Nafocené projekty pořád čekají a já pořád čekám na trochu chuti k práci. Když se přemluvím, pustím se do fotek na blog, do projektů se mi vůbec nechce, protože nevím, co s nimi. Nechci to dělat jako do teď, zapnout svoji oblíbenou úpravu a pak ji doladit podle fotky. Tohle už mě nebaví a nemám teď trpělivost na to, abych vymýšlela nějakou novou úpravu úplně od základu. A taky nemám náladu dívat se na ty perfektní obličeje modelek. Mám z toho pak akorát tak špatný pocit ze sebe samé. Znáte to? Jak jsou kolem vás ty krásné holky a vy se pak cítíte ještě ošklivější, než jste jenom proto, že prostě oni jsou nadprůměrně krásné? Vybrala jsem si to ale hloupý koníček... :)

No a pak jsme s A odletěly do Londýna. Bylo to jako krásný sen, přijet najednou z těch veder, co tady byly, do země, kde mají léto skoro jako my podzim. Občas nám byla krásná skorozima!

O Anglii vám něco napíšu, fotky dnes ale nebudou. Neměla jsem zatím kdy na nich pořádně zapracovat. Navíc budou na druhém blogu, o kterém vám ještě napíšu někde na konci článku.

Londýn je Londýn a i když je to drahé město, dostat se tam stojí skoro stejně jako zpáteční jízdenka do Prahy někde z východnější Moravy. Proto jsme si ho chtěly užít a sice něco vidět, ale především to vidět v klidu a pohodě a nasát atmosféru města. Myslím, že se nám to povedlo. Sice jsme toho většinu prochodily pěšky a pak nás ještě dva dny bolely nožičky. ale sruhá A se s tím docela v pohodě poprala a pak už to přešlo. :D

Vlastně jsme většinu času strávily buď v muzeích nebo v kavárnách. No a taky něco v obchodech, samozřejmě, jsme holky, no ne? :D Ty muzea nám ale daly zabrat. Nejvíc jsme si užívaly Victoria and Albert museum. Kdo jste tam nebyli, doporučuju. Hlavně pro ty, kdo mají rádi historii, módu, umění, a tak. Tohle muzeum nám trvalo přes 4 hodiny. Vyhnal nás hlad. A to jsme zdaleka nestihly všechno. Každá jsme si tam našly to svoje a i to té druhé nás bavilo, protože to mají všechno vystavené a propracované tak, že pokud nejste úplní ignoranti, aspoň trochu vás to zaujme.

Dost o muzeu. Kavárny! Hospůdky! Oujé. Bylo to drahé. :D Ale stálo to za to. Našly jsme vynikající fish'n'chips. V jedné hospůdce v South Kensingtonu. Porce to byla jako pro slona i přes to, že jsme si obě objednaly ladies portion. Zbytek jídel nebyl nic, co bych si potřebovala vařit doma (ok, ani tu rybu si sama dělat nebudu, ale příště si ji asi zase objednám), ale na ty chutě normálních jídel jsem nemohla neochutnávat ty dezerty a sladkosti. Nemyslím bonbóny a takové zbytečnosti, myslím sušenky, dortíky, prostě buchty a tak. Každý den aspoň jedno. To byla prostě tradice. A nejen v Londýně.

Kdo chcete vidět nějaké fotky už teď, mrkněte na můj instagram. Je jich tam dost, řekla bych. :)

Z Londýna jsme pokračovaly do Peak District. Nakoukly jsme do Staffordshire, víc jsme prošly Derbyshire. Moc dobře nám bylo v Lichfieldu, jejich katedrála je opravdu dechberoucí. Holkám se líbilo i Derby, to mělo sice fajn kostely a chrámy, dokonce jsme si tam daly i oběd za 4 libry (který byl taky vlastně dobrý, zvlášť na anglické poměry), ale naše srdíčka nejspíš zůstanou věrné městečkům přímo v Peaku. Ta architektura, ti lidé, ty uličky, obchůdky, pekárny, ta atmosféra, ta radost ze života... ta příroda kolem!

Jo a taky jsme viděly dům pana Darcyho. Teda z toho filmu s Keirou. Muhahahá! :)


Toť k našemu cestování bez cestovky. A bez plánu.

Teď ke zbytku toho, co mě letošní prázdniny zaměstnává. Vy, co mě sledujete na twitteru jste si toho už asi všimli, že občas sdílím článek z nějaké divné anglicky pojmenované stránky. Založily jsme si s A, s tou, co mi dělá modelku, fotografku, stylistku a já nevím co všechno ještě, především ale zastává čestné místo kamarádky, blog. O tom, co máme společné, co nás obě baví. Jestli ho chcete vidět, tady je odkaz: https://blueberrylace.wordpress.com/. Další článek plánuju někdy na pátek nejspíš. Možná ho stihnu už i teď ve čtvrtek, uvidí se... :)

No a to je asi dnes vše. Užívejte si prázdniny aspoň tak, jako já. A jestli prázdniny nemáte, tak aspoň léto! :) Doufám, že máte taky aspoň trochu radost z toho, že se konečně trochu ochladilo... :)

shirt/shorts 04
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 20. srpna 2015 v 15:21 | Reagovat

Děkuji za odkaz na nový blog:-) . Hned se tam musím jít podívat :-)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 20. srpna 2015 v 17:31 | Reagovat

Já jsem tento den naprosto proflákala u mobilu a na počítači, i když pravda - šla jsem se po x letech projít se svým bráchou za město pěkně do přírody, alespoň trochu užitečná věc za dnešek. :D Mimochodem máš tu krásné fotky!

3 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 23. srpna 2015 v 11:11 | Reagovat

Londýn je úžasný, příště se také podívám do toho muzea, protože podle toho, co píšeš, je to přesně něco pro mě :D

4 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 23. srpna 2015 v 11:25 | Reagovat

Nádherne napísaný článok :). Londýn a nielen samotný Londýn, podľa tvojho popisu túžim vidieť a poznať ešte viac. Muselo tam byť krásne a som naozaj rada, že ste podnikli výlet do miest a častí tam, kam ste chceli a nie tam kam by vám cestovka naordinovala program. Občas nie sú zlí, ak nechceš príliš riešiť čo uvidíš, no ak to mesto (miesto, časť) chceš dostať pod kožu, je lepšie urobiť si výlet po svojom... len si užívaj zaslúžené prázdniny a ono všetko postupne príde :).
PS: Koníčka máš úžasného a nemaj komplexy. Si naozaj krásne dievča, to mám ja skôr komplexy, keď si porovnám nás dve :D. Ty ich zo seba nemusíš mať. Si krásna, prirodzená, múdra a talentovaná. ;). Krásny deň a víkend ti prajem :)

5 Sentencia Sentencia | Web | 24. srpna 2015 v 15:57 | Reagovat

Anglie mě taky moc láká, ale zatím na ni nějak nedošlo. Snad se to brzy změní :) Tvoje zážitky a dojmy zní skvěle. Jsem ráda, že sis léto užila do sytosti a snad jsi načerpala i inspiraci pro další psaní a focení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama