Škola, práce, život.

1. listopadu 2015 v 22:31 | Michelle |  moje vylívání srdíčka
Listopad! Jak se to říká? Jo, please, be good. Listopad je můj měsíc, v listopadu mám narozeniny, takže většinu měsíc se těším na ty a pak už je čas těšit se na Vánoce a užívat si tu atmosféru před nimi. Listopad mám ráda. Na začátku měsíce je všechno krásně barevné, listí už skoro opadané a všechno nasvědčuje tomu, že už se blíží to krásné období klidu a ticha. Těším se na to jako malá. Dlouhé noci, procházky po křupajícím sněhu, zabalená v pletené čepici a dlouhé šále, ruku v ruce s ním, nechající vločky spadnuté na řasách.

Trochu jsem se zasnila. Občas zapomínám na to, že to není všechno, co k tomuto období patří. Je to taky spousta školy, času stráveného na brigádě, abych mohla udělat radost lidem, na kterých mi záleží, ale taky trochu sobě. A to není jednoduché, když jste pořád student.

Před asi dvěmi týdny mi odvezli notebook do servisu. To znamená, že jsem bez svého pracovního nástroje. Jo, jasně, mám tady starý, který teď normálně používá taťka, ale ten nový jsme kupovali kvůli tomu, abych mohla pracovat na fotkách i v Brně. A to teď nemůžu. Což je příhodné, protože mám dělat na svatbě a boudoir. Nejpozději za dva týdny už bych ho měla mít zpět. A když ne? Nuž, bude veselo.

Taky se poohlížím po nové brigádě. To už jsem samožejmě psala minule. První varianta, kterou jsem si taky možná trochu chtěla zvednout sebevědomí dost na to, abych se ptala i na zajímavějších místech, bylo McCafé. Bylo by to ok, kdyby to nebylo tak z ruky. A taky za ty prachy... jo jo, jsem zhýčkaná. Jo, jsem. Vím to, ale nehodlám to měnit zpět k horšímu. Časy, kdy mi stačilo pade na hodinu jsou dávno ty tam. Teď jen nevím, jak manažerovi říct, že už o to místo nemám zájem.

Co mě ale na brigádách v Brně lehce štve je to, že často chtějí, abych dělala přes víkendy. Což... vzhledem k tomu, že to je jediná příležitost věnovat čas lidem mému srdci blízkým, se mi zrovna dvakrát nezamlouvá. Bohužel, asi si většina z těch lidí bude muset zvyknout, že mě neuvidí moc často. Ale jsem z toho smutná.

Nedávno jsme se o tom bavily s jednou spolubydlící, že nikdy nemůžeme mít všechno. Je to jako začarovaný kruh, ze kterého musí něco vypadnout. Když tam máte školu, práci a sociální život, nemáte kdy spát a sportovat. Když omezíte něco, můžete tam něco přidat. Ale věnovat se všemu tak, jak bychom chtěly a potřebovaly prostě nejde. Bohužel, většinou to odnáší škola. A taky si všichni čas od času potřebujeme opočinout, že. A to je potom další obrovská díra do efektivního plánování času. A to nemluvím o tom, že chci aspoň trochu sportovat. Nechci si připadat jako slon a vůbec mě nezajímá názor ostatních, že tak nevypadám. Protože i když tak nevypadám, věřím tomu, že všichni znají to, když se prostě necítí dobře.

No a jinak... se toho vlastně moc neděje. Tak trochu se snažím užívat si studentský život. Že by mi to zrovna dvakrát šlo... se říct nedá, ale ven chodím rozhodně víc, než dřív. Vlastně skoro každý víkend nějaká akce. A to je vlastně svým způsobem fajn. Jen mě pořád žere ten červ, že bych ten čas mohla využít nějak efektivněji. A taky zdravěji pro játra.

Whatever...

Jak se máte vy? Zvládáte semestr? Je půlka, už začínají vystrkovat růžky, co... :) Tak se zatím mějte, sluníčka.

november, snow, and winter image
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alcza Alcza | 1. listopadu 2015 v 22:44 | Reagovat

Zdravím!
Nakupujte jak jste zvyklí na internetu a dostávejte za to peníze zpět na Váš účet. Stačí provést nákup přes vratné peníze, či plnou peněženku.
Plno známých e-shopů. Nyní před Vánoci je každá koruna dobrá ;)
Více na:
https://www.plnapenezenka.cz/penize-zpet/117509/
Nebo:
http://www.vratnepenize.cz/?ref=94127

2 luna-dark luna-dark | Web | 1. listopadu 2015 v 22:46 | Reagovat

co bych teď dala za to chodit do školy :D

3 Antea Antea | Web | 2. listopadu 2015 v 8:18 | Reagovat

Je to smutný, ale je to tak. Taky se potýkám s nedostatkem času... :-(

4 Sentencia Sentencia | Web | 2. listopadu 2015 v 8:25 | Reagovat

Nechci tě děsit, ale ten kolotoč bude bohužel už jenom horší a horší. Tedy podle toho, jakou si najdeš pak práci, ale když to vidím na sobě... 3/4 veškerého času schramstne práce a pak si teprve plánuj něco dalšího. Ještě, když nemáš pravidelnou pracovní dobu. Narvat někam rodinu, přátele, čas pro sebe, akce, úklid, odpočinek... je to peklo, to ti povím. Jsem ráda, že se ti daří (alespoň mi to tak z tvého článku připadne) :)

5 Narcis Narcis | Web | 2. listopadu 2015 v 10:32 | Reagovat

Já mám toho času vždy až příliš, nechávám věci na poslední chvíli, pak absolutně nestíhám a začínám panikařit. Teď je ta doba, kdy mám na všechno tunu času, na přátelé, na čtení, na kresbu, na psaní, ale nedělám ani jedno. Jen si každý týden užívám party a utrácím poslední peníze. Holt jsem duše neskutečně líná a osamělá a raději si hovím sama se sebou, přestože vím, že bych měla dělat něco úplně jiného. Děsí mě, jak jsou všichni ve stresu a zároveň vím, že mě to ta pár dní čeká taky. Ach jo, jak já bych potřebovala denní režim!) Už vidím Vánoce, svátky klidu a míru, kdy třiadvacátého prosince budu lítat po obchodech a shánět dárky jako minulý rok. A stejně je dřív nakupovat nezačnu :D

6 Lucka Lucka | Web | 2. listopadu 2015 v 11:48 | Reagovat

Já mám ráda začátek listopadu, to je to všechno ještě tak krásně barevné, jak píšeš, ale na konci už jsem trošku skeptická, to už vidím jen bláto a kaluže. :/ Já jsem zkrátka letní typ... To s notebookem ti vůbec nezávidím, nám se zase před měsícem rozpadl počítač, takže doma taky veselo, ještěže mám svůj studijní notebook. :D Jinak ohledně brigády, aspoň máš v Brně víc možností. Já bydlím ve vesnici, kousek od Kutné Hory a moc příležitostí si přivydělat tu není. :( A když jo, tak paradoxně proti tvému článku, většinou právě v týdnu, kdy jsem ve škole. Je to začarovaný kruh. Že semestr tak rychle utíká, to mi radši vůbec nepřipomínej, mám jen tři dny v týdnu, takže mi ten čas letí jako blázen. :) A teď už mi dochází, že je čas dělat seminárky a podobné věci, pomalu se učit na test z angličtiny, vypsat si slovíčka a nedej bože, začít si připravovat materiály ke zkouškám. Hrůza! :D

7 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 2. listopadu 2015 v 18:25 | Reagovat

Já mám radost z toho, že začalo vykukovat sluníčko. Konečně zajímavé světlo na focení :-) .

8 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 17. listopadu 2015 v 21:29 | Reagovat

Keby náhodou, neviem či sa trafím, ale všetko najlepšie k novembrovým narodeninkám ti želám. Hlavne veľa zdravia, šťastia, úspechov na každom kroku ako v škole, tak i v práci, rovnako ti prajem dostatok spokojnosti a hlavne veľa-veľa láááásky. :) Priala by som ti presne to, čo si opisovala v prvom odstavci svojho písania. :) Tak pevne verím, že všetko si si zosúladila tak, aby ti to vyhovovalo a bola hlavne spokojná. So zdravím opatrne a určite zaraď ten šport, i keď som tiež jedna z tých čo ti povie, že to nepotrebuješ :D, plne chápem dôvody, prečo áno. Tak smelo do každej činnosti a verím tomu, že budeš úspešná ;) :). Krásne novembrové dni ti prajem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama