Všechno zlé se v dobré obrátí.

29. dubna 2016 v 12:09 | Michelle |  moje vylívání srdíčka
Znáte to, když moc přemýšlíte, kombinujete a naberete si toho na sebe víc, než se dá zvládat? Ne? Tak to jste šťastní lidi. Pro mě je to totiž věčný problém, díky kterému umím být občas i hezky zklamaná. A s čistým svědomím můžu říct, že je to na nic.

Teď jsem třeba skoro půl roku makala na tom, abych se dostala na konzervatoř. Chodila jsem na konzultace a celkově to vypadalo fajn. Jenže konzervatoř se nekoná, protože vedení se rozhodlo pro věkovou hranici. No, nebudu tvrdit, že mi to nebylo líto. Věnovala jsem tomu hodně času i energie a dost jsem se těšila.

Začala jsem ale hledat něco, co bych mohla udělat s volným časem. A hádejte, na co jsem přišla? Kromě návratu k jazykům, které pomalu ale jistě zapomínám, jsem naštěstí dostala novou chuť do focení. Lidem se moje práce vcelku líbí a když vidím, jací fotografové si hrají na svatební a umělecké fotografy a mají spoustu fanoušků, říkám si... proč, sakra, bych nemohla taky? Možná to zní trochu namyšleně, podané takhle, ale každý máme svoje silné a slabé stránky a vím o mnoha, kteří jsou třeba výborní ve focení společenských akcích, ale u portrétů moc neví, co s tím. A přesto je lidé sledují a nechávají se od nich fotit.

A jak je všechno zlé k něčemu dobré, snažím se tohle všechno brát pozitivně. Navíc mám to štěstí, že jsou kolem lidi, ve kterých mám podporu a kousek dobrého slova i útěchy, když mají pocit, že to pomůže.

Tak jak tak mám z návratu k focení trochu obavu. Pořád je to práce s lidma a pořád budu potřebovat notnou dávku kreativity a navíc spoustu času i trpělivosti. Nuž... když vás ale drahá polovička, přátelé i rodina podporují, je to snazší, než kdybyste na to byli sami.

Jaký jste měli víkend? Já se snažím dostat z nějakého bacila, který mi sebral hlas. Milý se o mě celý víkend staral, vařil čaje, nenutil mě jíst... a tak nějak se snažil, abych se z toho dostala. Je moc hezké, když se o vás takhle někdo stará a není to maminka. Maminka by se teda takhle taky starala, možná ještě o kousek víc, ale víte, jak to myslím.

Tak jak tak, musím dodat, že ne vždycky je všechno úplně růžové. Jsme lidi a v podstatě se známe jenom trošku, takže se čas od času nepohodneme. Nejhorší to je, když jsme daleko od sebe a nemůžeme si to vklidu vysvětlit a dát do pořádku hned.

Naštěstí... člověk se ze spousty věcí vyspí.

A když odejde jedna šance, přijde další. Škoda, že nekdy je to buď a nebo.

Jsem teď trochu rozčarovaná z mojí angličtiny. Jakože, není perfektní, to vím moc dobře. Ale že bych ji měla tak hroznou, aby mi lidi radili psát radši v čj než v aj? Nevím, ve škole mě třeba teď chválí. Jasně, v mluveném projevu mi to jde snáz, než v psaném, ale i tak. Jsem z toho smutná. Naštěstí to byla jenom jedna holka a odmítám si s tím dělat těžkou hlavu. Sice mi to asi chvilku nedá, ale pokusím se. Když nic, budu se snažit si to po sobě líp kontrolovat.

No a to by asi stačilo... :) Jaký jste měli duben vy? A celkově, jak se vám daří? Nebudu tvrdit, že stíhám číst všechny blogy, jejichž autory mám ráda. Proto... zkuste mi to aspoň ve zkratce napsat sem, ráda si to přečtu.

piano, flowers, and music image
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 29. dubna 2016 v 12:34 | Reagovat

krásně napsáno, jen tak dál....jinak to taky znám... :-)

2 japonsky-dum japonsky-dum | 29. dubna 2016 v 14:00 | Reagovat

Jako ano, znám to taky. Ale je užasné když si naplánuji tolik věcí, nestíhám to a onemocním a vše se musí zrušit, tak to jsem teď měla měsíc a něco já...
Jo s tou angličtinou mám taky problémy. Kor když jsem se jí několik let neučila a teď to chci zase dohnat...

3 Gabriella Gabriella | Web | 29. dubna 2016 v 19:03 | Reagovat

Znám to moc dobře, naplánuju si mnoho úkolů co musím za určitou dobu zvládnout a nestihnu ani polovinu a jsem z toho akorát zklamaná.

4 Ludmilita Ludmilita | Web | 30. dubna 2016 v 12:33 | Reagovat

Ha! No presne. Vieš, myslím si, že máš na to - foť! Foť čo najviac ako to len ide. Ja som v tomto veľmi hanblivá a mám málo sebavedomia, preto nefotím toľko veľa, ako by som mala. Nikdy som si nebola istá, či som dostatočne dobrá - no veľa ľudí robí tak zlú prácu a ľudia im naozaj platia! Fotia vstavaným bleskom vonku svadbu, vôbec sa za to nehanbia, že to majú nastavené na A+ a ja neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Ja sa neodvážim odfotiť ani jednu fotku, zatiaľ čo oni si pýtajú desiatky tisíc za fotenia... občas je to naozaj k smútku! Ale takí ľudia jednoducho majú šťastie na zákazníkov.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama