Jak se zbavit závislosti na čokoládě?

20. dubna 2017 v 20:28 | Michelle |  moje vylívání srdíčka
Nuž, několik týdnů stihlo utéct, než jsem se rozhoupala k dalšímu článku. To je ale překvapení, že? Ve skutečnosti si články sem moc užívám, nejen, že tento blog zůstane na věky věků mojí srdcovkou (v létě slavíme desáté výročí!), ale jako bonus si poslední dobou užívám každou možnost komunikace a prezentace v rodném jazyce. To ale asi bude úděl těch, co si ke studiu vybrali cizí jazyk. A taky těch, co měli tak veselý nápad jako je zakládat si blog v tom stejném jazyce, který vlastně studují. Má to velkou výhodu - do školy si ho procvičím skvěle, jednak se nutím v něm přemýšlet, ale hlavně díky němu komunkuju (nejen) s rodilými mluvčími. A to je pro psanou formu prostě pecka. To všechno ale zabírá hory času, díky kterým si těch vzácných domáckých momentů vážím desetkrát tolik.

Co je ale nového? Zima sknčila, takže na lyžích nic (stejně jako každý rok se od konce sezony zase těším na další), vztahy kvetou i přes občasné deštíky stejně jako šeříky před naším domem a škola mě pořád střídavě oblačno baví a nebaví.

Přece jen je jedno velké nové rozhodnutí. Jsem závislák na čokoládě a cukru obecně, to ví každý, kdo mě zná trochu blíž. Doma se s tím dá bojovat, tam je pořád co dělat. Přes týden v Brně je to ale o malinko horší. Nejen, že si nakupuju sama, ale hlavně tady nemám typické vyžití, jako klavír v pokoji, Moravu u nosu a cyklostezek desítky kilometrů hned za humnem. A tak sedím, upravuju fotky, učím se... a u toho se cpu. Znáte to taky, nebo jsem jediný Otesánek?

Vymyslela jsem ale strategii. Aby to bylo nejen efektivní v rámci snížení konzumace cukru, ale taky aby se to podepsalo na zdraví i vzhledu dvojnásob, rozhodla jsem se při nekalých úmyslech dát si 10-20 opakování nějakého jednoduchého cviku. Ať už to bude dřep nebo něco jiného, co mě zrovna napadne, pokud mě přepadne chuť na cokoliv, na co nemám hlad a ani to není ve vhodnou dobu, šup na "trest". Tak si říkám, že jak mě po prvním dnu bude bolet zadek, asi mě ta chuť doopravdy přejde. Protože ze začátku bych to viděla na takových 100-300 dřepů za den.

Když nad tím tak přemýšlím, nechápu, jak je možné, že se ještě nekutálím.

Každé jaro si říkám, že se budu snažit cvičit, abych měla to pravé "bikiny body" a každý rok se na to po týdnu až dvou vykašlu, protože cvičit doma mě nebaví. Tentokrát bych to chtěla vydržet. Ne, že bych byla tlustá (což vzhedem k množství spotřebované čokolády málokdo chápe), ale znáte to, když je váha ok, ale tvar tak nějak pokulhává? Tak to je přesně ten pocit, co mě štve. A po dlouhé době mám jet k moři a fakt se nechci promenádovat po pláži se stehnama jak Bridget Jones.

Nuž, teď už skončím s otravnýma holčičíma řečma. Těžko říct, jestli to někoho vůbec zajímá, navíc bych měla jít vyzvednout milého. A že se mi do té zimy chce.

Pac a pusu lidi, snad se ozvu o něco dřív. Mezi tím mi napište, jak se máte vy, co nového, co staršího, jak jste přežili Velikonoce?

flowers, daisy, and white image
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 helmii helmii | Web | 20. dubna 2017 v 22:14 | Reagovat

Já se popravdě nemůžu dočkat, až příští týden po víc jak 3 měsících odhodím berle a pořádně si zacvičím! Už mám absťák.. který jsem řešila různým dobrým jídlem, takže bohudíky, že ráda cvičím, jinak nevím, co bych dělala. Možná bych se místo chůze kutálela, haha

2 Andrea V. Andrea V. | Web | 23. dubna 2017 v 11:30 | Reagovat

Já jsem to zvládla tak nějak postupně, s čokoládou a s brambůrkami. Měla jsem přechodné období, kdy jsem trochu kupovala, abych potěšila chuťové buňky, ale časem se ty intervaly prodlužovaly a prodlužovaly.

3 pavel pavel | Web | 23. dubna 2017 v 18:36 | Reagovat

A pak je dobré se potom trestu zase odměnit čokoládou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama